Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlety do okolí

 

V okolí je mnoho možností nejen pro sportovní vyžití

V zimě je zde velké množství běžeckých stop, dále jsou zde možnosti sjezdového lyžování - ski areál Rusavaski areál Tesákski areál Troják. Nedaleko Penzionu se nachází svah s vlekem pro nejmenší. Vlek je určen zejména pro děti s lyžemi nebo laminátovými boby, ale svézt se mohou i dospělí. Vlek a přilehlý svah je rovněž velice vhodný pro výuku lyžování malých dětí jejich rodiči a pro školní výlety.

V létě je možnost houbaření, mnoho turistických stezek a cyklotras.

Místa, která doporučujeme navštívit:

Svatý Hostýn (735 m n. m.)

Nejnavštěvovanější poutní místo na Moravě. Na vrcholku hory stojí bazilika z roku 1721. Krásný výhled do okolí skýtá poutníkům nedaleká hostýnská rozhledna.

Přírodní park Hostýnské vrchy

Nabízí milovníkům přírody spoustu kvalitně značených turistických i cyklistických tras. Zdejší ovzduší je lékaři doporučováno i pro pacienty astmatiky.

Město Bystřice pod Hostýnem

Zámek v Bystřici pod Hostýnem s přilehlým parkem.

Zámek je ojedinělou ukázkou toho, jak se stavba v průběhu času měnila. Naleznete zde gotické sklepy, budovu renesanční, nádech baroka i křídla klasicistní. Konají se zde četné kulturní akce.

Muzeum židlí v Bystřici pod Hostýnem.

V roce 1861 zde německý továrník Michael Thonet založil továrnu na ohýbaný nábytek, svého času největší v celé Evropě. Tím se z malé podhorské obce, živící se převážně zemědělstvím, stalo průmyslové město. Rodinu Thonetů, která Bystřici kdysi proslavila, připomíná někdejší Thonetova vila v Přerovské ulici .

Městský park Zahájené

Centrum oddechu ve městě. Můžete zde navštívit minigolf, tenisové kurty, koupaliště, dětský koutek, zahradní restauraci.

Město Holešov

Je známé především jako centrum židovské kultury. K nejvýznamnějším památkám patří Šachova synagoga s expozicí židovské kultury ve městě, židovský hřbitov a barokní zámek s rozsáhlou zahradou vybudovanou ve francouzském stylu, která patří k nejvýznamnějším na Moravě.

ZOO a zámek Lešná

Součástí rozsáhlého areálu zoologické zahrady je i secesní zámek, postavený v roce 1891.

Město Kroměříž

Nabízí Vám ke zhlédnutí množství architektonických památek, jako je Arcibiskupský zámek, známý svými letními pobyty rakouských císařů, Podzámecká zahrada přiléhající přímo k zámku či Květná zahrada. Pro svou jedinečnost zahradní architektury byly v roce 1998 spolu se zámkem zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Rusava

Obec Rusava leží v samém srdci Hostýnských vrchů, ze všech stran obklopena lesy. Doporučujeme navštívit místní muzeum, v obci se nachází také solární koupaliště. Příznivci přírodního koupání jistě ocení možnost koupání v přehradě